Pomiń łącza nawigacjiStrona główna > Słownik interactive > Cost Per Engagement (CPE)

Cost Per Engagement (CPE) - 7point 2009-08-07 10:08:06

Cost Per Engagement (CPE) – w reklamie online jest to model opłaty za zaangażowanie klienta. Model ten pojawił się na rynku w 2008 roku.

W modelu Cost Per Engagement, inaczej niż w przypadku modelu Cost Per Impression (opłata za wyświetlenie), czy Click Through Rate (współczynnik klikalności), samo wyświetlenie reklamy jest bezpłatne, a reklamodawca płaci tylko wtedy, gdy użytkownik dzięki reklamie wykaże określone zaangażowanie. Zaangażowanie to może być różnie definiowane, może to być na przykład zagranie w grę, wypełnienie ankiety, oglądnięcie prezentacji produktu lub podświetlanie reklamy przez określony czas (tzw. efekt rollover – po najechaniu kursorem na reklamę treść zostaje podświetlona się lub zmienia kolor).

Model CPE umożliwia mierzenie wyników reklamy. Opłata za tego typu reklamę pobierana jest dopiero w momencie gdy, użytkownik wykaże zainteresowanie treścią reklamy. Takie rozwiązanie daje reklamodawcy wybór między ilością, a jakością.

Model CPE może być stosowany w reklamach video, rich media, bannerch, tzw. branded content (treść reklamowa), grach lub innych interaktywnych formach, których przykładem może być widget. Reklamy oparte na modelu CPE wyglądają jak standardowa reklama z kilkusekundowym zwiastunem video. Użytkownikowi po najechaniu kursorem  na reklamę wyświetla się okno, w którym prezentowany jest pełny filmik.

Źródło: http://en.wikipedia.org/wiki/Cost_per_engagement


Wyszukiwarka


Tomasz Karwatka

Tomasz Karwatka

Optymalizacja sklepu

Informacje o nowościach

Nowe publikacje, case study i raporty.Partnerzy:

  • Ideacto
  • helion.pl
  • 7point
  • cary
  • biznes 2.0