Pomiń łącza nawigacjiStrona główna > Autor

Autor - misiek 2009-07-24 16:28:48

Tomasz Karwatka jest partnerem i konsultantem w Ideacto – agencji konsultingowej. Ideacto doradza swoim klientom jak skutecznie działać w Internecie, projektuje Commerce i optymalizuje istniejące e-Biznesy. Tomasz pełni także funkcję Dyrektora Operacyjnego w Divante –firmie informatycznej specjalizującej się w tworzeniu użytecznego oprogramowania biznesowego. Divante wspiera zarządzanie wiedzą, innowacje oraz wdraża platformy eBiznesowe.

Pracował nad projektami dla firm takich jak Orange, GE Money, BZ WBK, LUKAS Bank, Kolporter, AGORA. Brał też udział w projektach dla Onet.pl, WP.pl, Travelplanet.pl, Ceneo.pl, Allegro.pl.

Jest absolwentem dwóch kierunków Politechniki Wrocławskiej (informatyka, zarządzanie przedsiębiorstwem), autorem książki Usability w e-Biznesie, współautorem książek  Blogi i wirtualne społeczności - wykorzystanie w marketingu, Projektowanie WWW. Prototypowanie: metody i narzędzia. Jest członkiem Rady Projektowej Venture Incubator oraz członkiem Akademii Internetu. W latach 2004-2008 aktywnie promował pojęcie usability w branży interaktywnej. Stworzył bezpłatny ebook Kurs Usability i bloga Webusability.pl,  współorganizował pierwszy polski World Usability Day.

Z projektami internetowymi związany od 1999 roku. W latach 1999-2003 był współtwórcą NoName (największy niekomercyjny magazyn internetowy) i programu Zajączek (bezpłatny edytor HTML).  Współtworzył pierwszy polski agregator blogów - Blogfrog.pl (projekt sprzedany do AGORA SA w 2006), DomSwiatla.pl (sklep internetowy), Biznes 2.0 (organizator barcampów i konferencji), Znam.to (serwis social-shopping stworzony wspólnie z AGORA SA).  W latach 2006-2008 współtworzył Grill IT – pierwsze polskie spotkania typu barcamp.

Wcześniej pracował w międzynarodowej agencji interaktywnej, agencji reklamowej i firmie IT. Zajmował się projektowaniem stoisk targowych (2 medale za najlepsze stoisko), tworzeniem oprogramowania narzędziowego, edukacyjnego i gier (wydawane w kilkunastu językach).

Obecnie zajmuje się wspieraniem klientów Ideacto w rozwijaniu ich e-Biznesu, wdrażaniem narzędzi zarządzania wiedzą w firmach (np. BiznesWiki.pl) oraz pisaniem bloga Ideas2Action.pl.

Ostatnie projekty w które jest zaangażowany to VideoSteam.pl (bezpłatny streaming live) oraz PromoRing.pl (nowe źródło ruchu dla sklepów).

Tematy, które go dziś zajmują to Innowacyjność, Enterprise 2.0, SaaS, Wiki, projektowanie produktów.


Wyszukiwarka


Tomasz Karwatka

Tomasz Karwatka

Optymalizacja sklepu

Informacje o nowościach

Nowe publikacje, case study i raporty.Partnerzy:

  • Ideacto
  • helion.pl
  • 7point
  • cary
  • biznes 2.0